Već godinu dana koristim o.k. Prvo sam koristila Yasmin pilule pa sam od augusta prešla na Yaz. Nisam imala nikakvo krvarenje izmedju menstruacija do prošli mjesec i evo ovaj. Početkom mjeseca sam bila na pregledu i uradila papa test gdje je sve uredu ali ovaj mjesec, 7 dana prije prestanka aktivnih tableta, imam smeckasto krvarenje, ne previše. Već sam zavrsila pauzu od 4 dana bijelih tableta i pocela sa novim pakovanjem ali pravu menstruaciju nikako nisam dobila vec se ovo oskudno krvarenje povlaci uporno. Imam li razloga za brigu ? Šta da uradim da ovo krvarenje prestane ? Postoji li ikakva sansa za trudnoćom? Tablete sam pila svaki dan u isto vrijeme +-15 minuta, nijednu nikad nisam zaboravila, preskočila niti sam povracala ili imala proliv poslije. Nisam u mogućnosti trenutno otići svom doktoru. Unaprijed Vam hvala
Krvarenja tijekom uizimanja kontracepcije kod nekih žena uzrokovana su relativnim suviškom jedne od dviju hormonskih komponenti u sastavu pilule. Mogu se izbjeći lli značajno ublažiti promjenom tog medjuomjera hormona. Na tržištu postoje pilule koje sadrže različite vrste hormona i sadrže njihove različite koncentracije, tako da se obično može izabrati “formula” koja će odgovarati pojedinoj pacijentici..