U vaginalnom brisu pronađena mi je ureaplasma u. 10*4, pošto su ginekološki pregledi uvijek bili uredni, nisam bila upućena na ove pretrage. Planirali smo trudnoću, pa sam sama odlučila napraviti i ovaj nalaz, dobili smo terapiju, oboje, te nakon sprovedene terapije ponovili pretragu nakon 2 mj. Nalaz je bio uredan. Ono što mene brine, da ovaj mikroorganizam nije ostavio posljedice na moje jajovode pošto ne znam koliko sam dugo bila nosioc. Dakle molim Vas da mi pojasnite nešto više i da li je moja zabrinutost opravdana?!
Ova bakterija nema nepovoljan učinak na jajovode. Izvan trudnoće je ne treba liječiti. Liječi se SAMO tijekom trudnoće jer je tada infekcija njome povezana s mogućim prijevremenim prsnućem vodenjaka i septičkim upalama ovoja. Srdačan pozdrav!
Pitajte doktore
[contact-form-7 id="1235" title="contact-form_pitaj-doktoricu"]