poštovana, molim vas ako mi možete odgovoriti. Već duže vrijeme se borim sa gardnerellom, stalno se vraća pa me ginekologica poslala na briseve,no nalaz totalno druga priča, pozitivna sam na jedan ili više tipova hpv-a 31 33 35 39 45 51 52 56 59 66 68, negativan na hpv 16 i hpv 18. Moja ginekologica me poslala doma uz tvrdnju da sam zdrava i da ništa ne brinem jer mi je papa test uredan i negativna sam na hpv 16 i 18 koji su opasniji, pošto ovi na koje sam ja pozitivna ne uzrokuju ništa. Da li je to stvarno tako, da li oni mogu uzrokovati neke veće probleme, ako da kako da prevenitivno djelujem? znaći nisam dobila nikakvu terapiju, poslana sam doma uz tvrdnju da sam zdrava, naravno meni je drago zbog toga ali svejedno se brinem jer sam svašta pročitala i dodatno se zbunila pa ako mi možete dat savjet bila bih vam zahvalna. lijep pozdrav.,
Virusi koje imate, za sada, nisu ostavili vdljivog traga na stanicama. Hoće li se to dogoditi i kada nije moguće znati. Trebate redovite kontrole. I ne paničarite, problem koji može nastati lako se i brzo otkriva i , u ranoj fazi, jednako brzo liječi. Viruse je inače moguće ukloniti odstranjivanjem mjesta gdje najčešće obitavaju, transformacijske zone, nekom od dostupnih metoda. Treba li to učiniti ili ne predmet je dogovora pacijentice i doktora. VP!
Pitajte doktore
[contact-form-7 id="1235" title="contact-form_pitaj-doktoricu"]